הניסיון הרב שנצבר בחברת שהם מוכיח כי קיים קשר ישיר בין תהליכים אפקטיביים של למידה ארגונית והדרכה לבין שיפור הביצועים בכל רמות הארגון. בנוסף יש קשר ישיר לצמצום אחוזי התחלופה והגברת המחויבות של העובדים לארגון.

 

תהליכים אפקטיביים של  הדרכה ולמידה יתקיימו כאשר מתקיימת הלימה מלאה בין:

  1. צרכי הלומדים
  2. המינון הנכון של המידע אותו צריכים ללמוד על מנת לבצע את תפקידם.
  3. שיטות הלמידה וההדרכה המתאימות.

 

התהליך נעשה תוך הגדרת מדדי הכשירות המיטביים, איתור פערים והשלמתם.

 

אנו מציעים ללקוחותינו את השירותים הבאים:

 

פיתוח תהליכי למידה והדרכה

מחקרים מוכיחים שהדרכה, למידה ארגונית וניהול ידע המבוצעים בצורה אפקטיבית ויעילה – תורמים משמעותית להגברת האפקטיביות העסקית. לחברת שהם – ניסיון ויכולת מוכחת בתחום שיפור הביצועים Performance Improvement בארגונים מובילים במשק הישראלי מזה למעלה מ-2 עשורים.

 

שהם מציעה לכל הארגונים את מומחיותנו בתחומים הבאים:

  • פיתוח קורסים והכשרות
  • פיתוח תהליכי הסמכה ושמירת כשירות
  • הגדרת תפקיד מחלקת ההדרכה ו/או מנהלי ההדרכה
  • בניית תכניות הדרכה תקופתיות ושנתיות במעקב שוטף אחרי התוצאות
  • פיתוח תשתיות ארגוניות לניהול הדרכה ולמידה

 

הייעוץ ששהם נותנת ללקוחותיה מסייע להגדיר היטב את תפקיד מחלקת ההדרכה ו/או מנהל ההדרכה, בניית תכניות הדרכה תקופתיות ושנתיות במעקב שוטף אחרי התוצאות. כל זאת, על מנת שתוכנית ההדרכה תהיה אפקטיבית ויעילה תוך צמצום ההוצאות הבלתי חיוניות בתחום.

 

קליטת עובדים חדשים והסמכתם לתפקידים

כניסתם של עובדים חדשים לארגון ולתפקיד היא משמעותית וקריטית. בשלב זה מוגדרות הציפיות מן העובדים המגבשים את תפיסת תפקידם ולומדים את רזי העבודה. 

חברת שהם בונה יחד איתכם תהליכי קליטה והסמכה יעילים במטרה להוביל את העובדים לביצועים הנדרשים בזמן הקצר ביותר. תהליכי הקליטה מכוונים את העובד לפיתוח חשיבה מקצועית ברמה גבוהה, המאפשרת התמקדות והתמקצעות. לחברת שהם ניסיון רב בשילוב הידע שנצבר בקרב העובדים הוותיקים ומיסוד תהליכי הכשרה OJT המשולבים בתהליכי חניכה אישיים.

 

 

הכשרות לעובדים ותיקים

בעלי תפקידים מסוגים שונים נדרשים לשמירת כשירות מקצועית, למיומנויות מגוונות וידע מקצועי רב הנצבר ומשתנה כל הזמן. המודלים והמוצרים של שהם תומכים בעובדים בהעמקת הידע המקצועי שלהם והפצת הידע בתוך הארגון בשיטות מגוונות וערוצי למידה שונים.

שהם מציעה לתמוך בתהליכים אלו באמצעות קורסים, למידה אישית, למידה מקוונת, למידה שיתופית, למידה מרחוק, חניכה ועוד.

 

פיתוח עזרים ותמיכה בלמידה ובעבודה

אתגר מרכזי הניצב בפני מנהלי ההדרכה בארגונים הוא מימוש הלמידה במקום העבודה.

חברת שהם פיתחה ארגז כלים הכולל עזרי עבודה מתקדמים, חוברות ללמידה עצמית, ולומדות אינטראקטיביות להכשרה וריענון מתמידים.

כלל הכלים המוצעים מאפשרים בקרה ומדידת תוצאות.

 

הכשרות מדריכים, חונכים וסוכני ידע פנים ארגונים

בכל ארגון ישנם מומחים בתחומים שונים ובעלי תפקידים הלומדים, באופן פורמאלי ואקראי, ממומחים אלו. מדובר בערוץ למידה בעל השפעה ניכרת על ביצועי העובדים וניתן לפתח את הערך המתקבל ממנו באמצעות מגוון:

קורסים פרונטאליים למדריכים פנימיים

הדרכות לביצוע תהליכי קליטה והכשרה של עובדים חדשים לחונכים

הדרכות לביצוע תהליכי קליטה והכשרה של עובדים ששובצו לתפקיד חדש

הדרכות לקליטת טכנולוגיה חדשה לארגון

  

שהם פיתחה מיומנות והבנה מעמיקות אודות למידת מבוגרים ועומסים קוגניטיביים, ובהתאמה לכך בנתה את מערך ההכשרות.  בהכשרות אלו אנו מסייעים לעובדים להפוך את הידע והמיומנויות ליכולות הנדרשות לביצוע איכותי של התפקיד.

 

תכניות להכשרת  טכנאי שירות

טכנאי השירות הוא הזרוע המבצעת החיונית להטמעה מוצלחת של מוצרים בבית הלקוח. שהם מספקת תכניות להכשרת טכנאי השירות אשר ברוב המקרים נמצא לבדו באתר הלקוח ונדרש להתמודד בהצלחה עם האתגרים השונים בהדרכה, תפעול, תחזוקה ותיקון תקלות במערכות ובמכונות.

 

שהם צברה ניסיון רב בבניית תכניות הכשרה אפקטיביות לטכנאי שירות בתחום ההייטק, הייצור ועוד. תהליכי ההכשרה מקצרים באופן משמעותי את משך ההגעה לכישורים הנדרשים ולתפקוד עצמאי.

 

שירות לקוחות

בעולם העסקי של ימינו – מילת המפתח היא שירות איכותי. ארגון המבסס את האסטרטגיה העסקית שלו על שירות מצויין, ייחודי וחווייתי יהיה זה שינצח את מתחריו ויוביל עסקית. חברת שהם, המלווה את מרבית מרכזי השירות הגדולים בארץ, גיבשה מתודולוגיה מערכתית מקיפה (ביצוע שוטף Fluent Performance) המסייעת לטפל במרכיבים הקריטיים למקסום התפוקה של תהליכי ההכשרה והניהול של העובדים העוסקים בשירות לקוחות.

 

מוצרי ההדרכה המגוונים (Blended Customer Training) מאפשרים ביצוע הדרכה באתר החברה או הלקוח, כל זאת תוך שימת דגש על מאפיינים תרבותיים שונים, המשפיעים על ההדרכה וההטמעה.

 

בין מרכזי השירות הגדולים בארץ המלווים על ידי שהם ניתן למצוא את בזק, בזק בינלאומי, אורנג', מירס, הוט, נטוויז'ן ושירותי בריאות כללית.

 

הדרכות בטיחות

נושא הבטיחות הוא קריטי בארגונים, אלא שלעיתים קרובות קיימים פערים בין דרישות הבטיחות לאופן שבו הן מועברות לעובדים ולאופן יישומן בשטח.

 

שהם פיתחה תהליך יסודי הכולל ארבעה שלבים ובאמצעותו ניתן להתמודד עם האתגרים בתחום הבטיחות בצורה אפקטיבית ויעילה: בחינת התנהגות העובדים באמצעות כלי אבחון מקיפים, איתור הסיבות לפערים בתחום הבטיחות, טיפול בפערים באמצעות הדרכה ממוקדת לעובדים ולמנהלים והערכת אפקטיביות התהליך להוכחת תוצאותיו.

פיתוח תהליכי למידה והדרכה

always made with a simle

מי אנחנו?

חברת שהם – מתמחה בפיתוח אנשים וארגונים למצויינות ואפקטיביות עסקית. החברה, מהותיקות בתחום,  הוקמה ב-1993 ויצרה מומחיות וניסיון רבים בתחומי עיסוקה.  צוות העובדים והיועצים של שהם הם מהמובילים בשוק  ובעלי ניסיון מוכח, מעוף מחשבתי ויכולת לספק ערך משמעותי ומוכח ללקוחות. מגוון תחומי המומחיות מאפשרים לנו להרכיב צוותים ייעודיים ולתת מענה ראוי ורלוונטי לכל פרויקט.

 

 

צור קשר

כתובת: דרך מנחם בגין 48, 6618005, בניין A, תל אביב

טל: 03-6386811

פקס: 03-6386889

דוא"ל: Shoham@Shohamltd.com

 

שלח

תודה רבה! 

פנייתך התקבלה בהצלחה, נציג יצור עמך קשר בהקדם

דוא"ל

*שדה חובה

לקבלת הניוזלטר השאר מייל

שלח

שם מלא:

*שדה חובה

תודה רבה! 

פנייתך התקבלה בהצלחה, נציג יצור עמך קשר בהקדם

טלפון:

*שדה חובה

דוא"ל:

*שדה חובה

למידע נוסף צור קשר

שם החברה:

*שדה חובה

תפקיד:

*שדה חובה